суббота, 27 мая 2017 г.

Розробка уроку 10 клас.Правознавство "Конституційне закріплення права на відпочинок. Право на страйк."



Тема: Конституційне закріплення права на відпочинок. Право на страйк.
Мета: ознайомити учнів з гарантіями права на відпочинок і страйк;
         Формувати розуміння важливості праці і відпочинку, можливості боротися і відстоювати свої права;
         Виховувати повагу до Законів України.

Тип уроку: вивчення нових знань

Обладнання: підручник, Конституція України

ХІД  УРОКУ

1.     Організаційний момент

Нагадування учням про вивчення тематичного блоку, присвяченого трудовому законодавству

11. Мотивація навчальної діяльності

Третину свого життя людина проводить на роботі. Праця є для людини джерелом матеріального забезпечення, а для багатьох – джерелом духовної наснаги. Саме тому це право і є важливим для людини.
Вольтер  казав :»Праця є життям людини». Але людина не може увесь час працювати, щоб ефективно працювати, слід якісно відпочивати, робити переви між роботою.

БЕСІДА:
-         Як проводять вихідні дні члени ваших родин?
-         Чи працюють твої батьки у вихідні?
-         Як виши сім»я щорічно проводить відпустку?

РОБОТА  З  ПИСЕМНИМ  ДЖЕРЕЛОМ

Опрацювання ст.45 Конституції України за планом:
1.     В чому суть статті
2.     Що вона гарантує
3.     Що вам не подобається, щоб ви змінили?

Отже, кожна людина має право на відпочинок.

РОБОТА  З  ПІДРУЧНИКОМ

1. Виписати з тексту параграфа види відпочинку, що їх гарантує держава.
2. Скласти речення, використовуючи назви видів відпочинку.
3. Якими видами відпочинку користуються твої батьки?

На жаль, іноді у працівника виникають конфлікти на виробництві, конфлікти з роботодавцями: не сплачується своєчасно зарплата, не відповідають вимогам безпеки умови праці. Тоді працівники мають право розпочати боротьбу за свої права.
У цій боротьбі вони застосовують різні методи:
- переговори із роботодавцями
Мітинги
Пікетування
Страйк – є крайнім заходом.

РОБОТА З ПИСЕМНИМ ДЖЕРЕЛОМ

1.     Аналіз статті 44 Конституції України
2.     Що і кому вона гарантує?
3.     В чому вона обмежує працівника?
4.     Який страйк може бути визнаний незаконним?

ГРА  «ІНТЕРВ»Ю  ЗІ  СТРАЙКАРЯМИ»

Умови гри такі: заздалегідь готуються учні до ролей журналіста, страйкуючого.Обігрують таку сцену:

Кореспондент газети «День»: Що спонукало вас вдатися до страйку?
Страйкуючий: Ось уже три місяці робітникам не сплачують заробітну плату. Тому ми змушені були вдатися до цього крайнього заходу.
Кореспондент: Але ж ви розумієте, що ваше підприємство зупинилося і необхідна продукція не виробляється?
Страйкуючий: Ми це розуміємо. Але попередні переговори з роботодавцями не дали бажаного результату.
Кореспондент: Бажає вам успіху.

111. Закріплення вивченого матеріалу

-         Як ви можете пояснити слова В.Брудзинського «Закон не гарантує обіду, проте гарантує обідню перерву».

1У. Домашнє завдання:

1.     Опрацювати відповідний параграф підручника
2.     Знайти повідомлення у ЗМІ про страйки у нашій країні та за кордоном.


Комментариев нет:

Отправить комментарий