Тема: ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ – КРАЩИЙ
ДЕНЬ В КАЛЕНДАРІ,
СВЯТО
ВЧИТЕЛЯ ТА ДІТВОРИ
Мета: Нагадати учням про значущість знань у житті,
важливість та необхідність процесу навчання.
Розвивати
інтерес до пізнання самого себе; вчити керувати своїм життям, своєю долею.
Сприяти
всебічному розвитку особистості.
ХІД УРОКУ:
З Першим вересня вас, діти! Зі
святом Першого дзвоника!
Учитель: ВересенЬ немов учитель,
Двері школі відчинив,
Школярів дзвінком врочистим
До навчання запросив.
До Країни Знань.
В школі всіх наук джерела
Зібрані зі всього світу.
Обіцяйте добре вчитись,
Бо є право на освіту.
Школа – мов друга домівка,
Вчителі в ній – це другі батьки.
Школа – це наша мандрівка
У далекі, незнані світи!
Діти! Чи
знаєте ви, що слово «школа» з»явилося 620 років тому у давніх греків. Ушколах
дозволялося вчитися тільки хлопчикам, дівчатка ж сиділи вдома, їх вчили
готувати, прати, доглядати дітей – готували до майбутнього життя. Були й такі
часи, коли до школи мали можливість піти тільки літи із заможніх родин, а діти
бідняків не допускалися до навчання. І тільки лише 200 років тому в класі можна
було побачити і дівчаток, і хлопчиків разом.
Сьогодні у
вас незвичайний день, тому що ви вперше переступили поріг нашої школи у статусі
п»ятикласників. Попереду новий навчальний рік. Він принесе вам нові враження,
нові емоції, нові пригоди, а головне – ви отримаєте нові знання, вміння,
навички.
Тепер,
замість вашої вчительки Світлани Іванівни з вами будуть працювати багато інших
вчителів нашої школи. А Світлану Іванівну ви будете називати – перша вчителька.
1. Пропоную вам пограти у
гру «Паличка-чарівниця» ( учень виходить, промовляє свої побажання, мрії,
взмахує паличкою та обертається навколо себе)
-
Про що ви мрієте?
-
Якою ви бачите нашу школу?
-
Якою б ви хотіли бачити нашу школу?
-
Що ви очікуєте від цього навчального року?
11. Подивіться на це незвичайне дерево! Це – Дерево Знань. І росте воно
не на вулиці, не в садочку, не в лісочку, а на нашій шкільній дошці.
Кожен з вас може взяти напам»ять цю квіточку з чарівного деревця, але з
однією умовою – треба виконати завдання і показати свої знання.
·
В якому місяці люди найменше розмовляють? (лютий)
·
Що можна побачити із заплющеними очима? (сон)
·
Якого каменю немає у морі? (сухого)
·
Промовте скоромовку «Їжак з їжачихою та їжаченятами
наїжачилися»
·
У якій відомій казці йдеться про булку, яка вміє співати
пісень? («Колобок»)
·
Поясни прислів»я «Пташка красна своїм пір»ям, а людина
своїми знаннями»
·
Уяви себе міністром освіти. Що б ти побажав всім школярам
в цей день – Першого вересня?
·
Уяви, що ти журналіст. Візьми інтерв»ю у батьків, які
предмети їм подобалися у школі, чи отримували вони двійки, коли і за що.
·
Чотири ріжки, два брюшка (подушка)
·
Круглий, але не місяць, з хвостом, але не миша, червоний,
але не помідор. (Буряк)
·
Признаюся, я сердита, і до сліз вас доведу. Та однак
дорослі й діти всі беріть мене в їду. (Цибуля)
·
Як ви думаєте, яке слово згадується в Біблії 1885разів?
(Бог)
·
Що французи називають земляним яблуком? (Картоплю)
·
Який м»яч найважчий: волейбольний, баскетбольний,
гандбольний чи футбольний? (баскетбольний)
·
Поясни прислів»я : Друг – не той, хто медом маже, а хто
правду каже.
·
Промов скоромовку «На горі Арарат рвала Варвара виноград»
Квіточки ви залишаєте собі напам»ять. А на цьому Дереві Знань, я впевнена,
з»являться квіти і плоди. Це будуть ваші плоди знань.
111. Скажіть мені будь-ласка, з ким із вас в житті траплялися несподіванки?
Я хочу запропонувати вам гру «Несподіванки у нашому житті». Це кілька
цікавих історій, які трапилися із казковими героями. Давайте допоможемо їм
знайти вірний варіант, що їм робити у цій ситуації.
1) Аліса з Країни Чудес
знайшла пляшечку із невідомою рідиною. Що вона повинна зробити?
-
випити рідину
-
віддати Кроліку
-
віднести і віддати
дорослим
2) Кролик, друг Вінні-Пуха
захворів на грип. Що робити Вінні-Пуху?
-
провідати Кролика і
допомогти по господарству
-
провідати Кролика та
ніжно його поцілувати
-
зателефонувати Кролику та
спитати, як він себе почуває
3) Дюймовочку перестрів
невідомий і незнайомий чолов»яга. Що їй робити?
-
мовчати
-
покликати на допомогу
-
закричати «Пожежа!!!»
4) Богатир Ілля Муромець
під»їхав до перехрестя. Як йому перетнути вулицю?
-
подивитися вліво, а потім
вправо
-
подивитися вправо, а
потім вліво
-
подивитись догори, а
потім додолу
-
заплющити очі, щоб не
бачити автомобілі
-
повернутися додому
5) Дядя Федір із
Простоквашина знайшов у холодильнику варену ковбасу, яка вже позеленіла.Що йому
зробити?
-
з»їсти ковбасу самому
-
поділитися ковбасою із
Матроскіним та Шаріком
-
викинути ковбасу і
пошукати свіжі продукти
6) Вінні-Пух прийшов в гості
до Кролика і пригостився медом і згущеним молоком, після чого потрапив у
безвихідне становище. Якої помилки він
припустився?
-
мед і молоко треба
вживати на свіжому повітрі
-
треба було прихопити із
собою лопату, щоб розкопати вхід
-
не треба було їсти
надміру
7) Який казковий герой
порушив обіцянку не звертати зі шляху і не розмовляти із сторонніми?
-
Карабас-Барабас
-
Дядя Федір
-
Червона Шапочка
-
Карлсон
Сподобались задачі? Головне,
друзі, щоб з вами ніколи не трапилося такого, бо життя і здоров»я залежить від
вас самих.
1У. А тепер увага! Вірш, який я зараз вам
прочитаю – дуже важливий. В ньому йдеться про знання, школу, учнів та вчителів.
Єдина проблема, в ньому загубилися деякі слова.Тому я вас прошу слухати уважно
і підбирати слова, які загубилися.
Школа всіх
нас пригортає
І, як мати,
захищає.
Тут вчимося
й ростемо,
По Країні
Знань йдемо.
Дай знання
нам, школо-мати,
Щоб усе
могли ми знати,
Бо знання –
велика сила,
Що дає
людині крила.
І дає
людині світло,
щоб їїдуша розквітла.
Сонечка без
знань нема,
А вночі
одна пітьма.
А хто
грамоти уміє,
Той чудово
жне та сіє.
Хто завжди
книжки читає,
Той усе на
світі знає.
А хто має
вже освіту,
Той побачив
більше світу.
Бо освіта
прехороша,
А знання –
найлегша ноша.
Тож, ніколи
не лінуйся,
А учися і
тренуйся.
Наполегливо
навчайся,
Бути першим
намагайся.
Треба всі науки знати,
Щоб в житті
перемагати.
Бо знання –
це зброя-диво,
З ними йти
в життя щасливо!
Пам»ятай,
дитино мила,
Що знання –
найбільша сила!
Знання
потрібні для життя,
Для України
й майбуття!
Н.Красоткіна
На цій ноті я б хотіла подякувати
вам за роботу на уроці, за вашу активність, за ваші думки та слова. Учитеся,
читайте, навчайтесь! Успіхів вам!
Комментариев нет:
Отправить комментарий