Мета:
-
ознайомити учнів з основними державотворчими подіями
становлення незалежної України;
-
вивчити основні
засади демократичного та суспільного ладу України, її досягнень за останні
роки;
-
Закріпити знання про державну символіку, про поняття та
категорії – народ, нація, етнос, держава, громадянин, громадянські права та
обов»язки;
-
Зміцнювати громадянські якості учнів;
-
Формувати ціннісне ставлення до держави, суспільства,
мови, сім»ї, самого себе; почуття особистої відповідальності за долю своєї
держави та українського народу.
Оформлення: назва уроку на дошці,
слова Й.Г.Коля, книга з тематичними
сторінками
Хід уроку:
Звучать фанфари, пісня «Україна»
Тараса Петриненка
Вишита
колоссям і калиною
Вигойдана
співом солов»я,
Зветься
величаво – Україною, земле зачарована моя.
Нині свято
нашого народу, свято України, її роду!
Учениця:
В святковий день так хочеться усмішок і пісень
Віднині Україна незалежна
Запам»ятайте, люди, світлий день!
Здійснилась давня заповітна мрія
Бажання і надія поколінь
Це почуття свободи серце гріє
І піднімає думи височінь.
Давайте ж станемо пліч о пліч всі народи,
Щоб славу України відродить,
Щоб дружно жити, в радості і згоді,
Ми України сестри і брати.
Учитель: 24 серпня 2012 року
Україна відзначила 21 річницю з Дня незалежності – головне державне свято.
Прийнято вважати цей день Днем народження нашої держави. Проголошення Акту
незалежності України відкрило нову сторінку в історії України. На всіх етапах
становлення українці демонстрували високий національний дух і прагнення жити
вільно і незалежно, у мирі і злагоді з іншими народами.
Сьгодні на уроці ми перегорнемо
сторінки історії зовсім молодої держави
– нашої рідної України.
Учень:
Під рідним небом жайворон співа
Я радий знати тих пісень слова
Я слухав, чув: співала та пташина
Одне святеє слово : Україна.
На ріднім полі шепчуть колоски
Я радий знати тихі їх думки
Я слухав, чув, як кожна колосина
Шептала тихе слово: Україна.
Учениця:
У ріднім краї зелен гай шумить
Я знати рада, про що він мріє-снить,
Я слухала,як кожна деревина
Шуміла ніжно слово Україна
О Боже, дай повік любити край
Де квітка, пташка і зелений гай,
Де кожна вірна тій землі дитина
Живе єдиним словом: Україна
Учитель: так склалося в історії, що Україна має сумну
історію. Пам»ять надійно зафіксувала кожен крок появи, зростання, руйнації,
відновлення і становлення нашої держави. Наша територія постійно знаходилася в
руках іноземців, близьких та далеких сусідів. І ось, нарешті, давнє прагнення
українців свершилося – ми стали незалежні.
1 сторінка «Акт проголошення незалежності
України»
Відомий французький вчений Й.Г.Коль ще у далекому 1841 році писав:» Немає
найменшого сумніву, що колись велетенське тіло російської імперії розпадеться,
і Україна стане вільною державою»
Читається текст Акту
2 сторінка «Державний прапор»
Незалежність стала реальністю. Україна заявила про себе на увесь світ. А
головне вона стала володаркою власної символіки.
Учень:
Прапор – це державний символ, він є в кожної держави
Це для всіх – ознака сили, це для всіх – ознака слави
Синьо-жовтий прапор маєм: синє – небо, жовте – жито
Прапор свій оберігаєм, він – святиня, знають діти
Прапор свій здіймаєм гордо, ми з ним дужі і єдині
Ми навіки є народом українським в Україні.
Учитель: Прапор виник ще в античні часи, як символ
об»єднання людей. В Європі він набув поширення у середні віки. Найдавнішні
прапори бути трикутні, а у 13-14 столітті з»являються чотирикутні з трикутними
клинами. Найчастіше вживалися у прапорах червоний, білий, блакитний, жовтий
кольори. У добу козацтва прапор набув великого розквіту. Прапори збагатилися
формами, кольорами, змістом. З»явився новий прапор – малиновий. Синьо-жовті
прапори були поширені в часи Визвольної війни Богдана Хмельницького. В 1996
році затвердили блакитно-жовтий прапор
Державним Прапором України.
3 сторінка «Золотий непокірний
тризуб»
Учень:
Як птах золотий, в переливах, на прапорі грає, горить.
Це знак наш, це фабрики й ниви, це символ, що будем ми жить.
Це хліб наш, вугілля і цукор, степи плодовиті, моря...
Це в праці змозолені руки, що подвигом завжди горять.
Це наша любов, наша мужність – вогняний порив боротьби,
Це наша згуртованість дружна, це пісня нової доби...
Це юність, це клич покоління, що йдуть крізь жттєву грозу,
Це слава твоя, Україно, - золотий непокірний Тризуб
Учитель: Герб – це офіційна емблема держави. Він символізує
державний лад, історію, спорідненість поколінь, він є проодвженням традицій
українського народу. Цей знак в історії використовувався не випадково – на
печатках, кордонних знаках, грошах, документах. Тризуб став емблемою 19 лютого
1992 року.
4 сторінка «Похвальна пісня»
Учитель: саме так перекладається з грецької слово «гімн».
Це урочиста пісня, що виступає символом єдності нації. Називається наш гімн «Ще
не вмерла України». Слова написав відомий фольклорист, етнограф, поет Павло
Чубинський у 1863 році. Цей текст швидко поширився серед студентства,
інтелігенції, його авторство приписували Шевченку, бо тоді його твори були
досить популярними.музику написав західноукраїнський композитор Михайло
Вербицький. 6 березня 2003 року ця пісня
була визнана офіційним Державним гімном.
5 сторінка «Україна – наш
спільний дім»
Учитель: З моменту проголошення незалежності в Україні відбуваються державотворчі
процеси. Вони не прості. До них відносяться такі ознаки:
- Кордони і територія
- Органи влади
- форма держави (унітарна, республіка)
- конституція і закони
- грошова одиниця
-економічні процеси
- зовнішня політика і сусіди
Україна пройшла досить тернистий, важкий шлях побудови самостійної
демократичної держави.
Сьогодення нам дивиться в очі і зове молодих в майбуття
Де сіяють нам гасла пророчі, де достойне і світле життя
Нам за нього боротись, долати всі загати, йдучи до мети,
Щоб тобі, наша рідная мати, більш ніколи не знати біди
Ми тебе заквітчаєм любов»ю, ми восславимо в наших ділах
Щоб пишалась ти нами у світі, щоб за нас тебе сором не пік
Ми клянемось тобі, твої діти, що віднині стоять Україні,
що віднині цвісти Україні вовік!
Діти, ви
–майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками підносьте культуру,
своїми досягненнями славте Україну. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну
землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його
мелодійну мову. Шануйте себе і шановані будете іншими.
6 сторінка «Народна мудрість не
знає меж»
Свій край, як рай, а чужа країна, як домовина.
Кожному мила своя сторона.
Рідна земля і в жмені мила.
Людина без Батьківщини – як пташка без гнізда.
Рідна країна – мати, чужа – як мачуха.
Звучить фонограма «Буде Україна
на землі»
Учениця:
Юначе! Хай буде для неї твій сміх, і сльози, і все до загину...
Не можна любити народів других, коли ти не любиш Вкраїну!
Учень:
Дівчино! Як небо її голубе, люби її кожну хвилину.
Коханий любить не захоче тебе, коли ти не любиш Вкраїну!
Учитель:
Любіть у труді, у коханні, в бою, як пісню, що лине зорею...
Всім серцем любіть Україну свою – і вічні ми будемо з нею!
Любі діти! Пам»ятайте: патріотизм – звичайний стан повсякденного життя
людини, який виявляється не тільки в надзвичайних ситуаціях. Будьте патріотами,
любіть святині своєї держави та пам»ятайте, що державні символи – це святиня, і
шанобливе, трепетне ставлення до них є ознакою високої громадянської
свідомості, національної гідності, і , зрештою, культури людини.
Комментариев нет:
Отправить комментарий