Тема: Узагальнюючий
урок з теми «Духовне життя в українських землях наприкінці 18-у першій половині
19століття»
Мета: повторити та узагальнити матеріал з
даної теми, а також перевірити рівень підготовки учнів відповідно до програмових вимог; рівень теоретичних
знань дат, фактів, подій, понять та їх розуміння і використання; набутих умінь
і сформованих навичок; навчальних досягнень учнів з вивченої теми; розвивати в
учнів вміння аналізувати матеріал, робити висновки, встановлювати
причинно-наслідкові зв»язки, висловлювати свою точку зору; виховувати в учнів
естетичні почуття.
Тип уроку: урок
узагальнення знань, умінь, навичок
Обладнання: картки із завданням, кросворди.
ХІД УРОКУ
1. Організаційний момент
11. Узагальнення знань
Бесіда
- Визначте п»ять характерних рис розвитку освіти в Україні в п.п.Х1Хст
- Назвіть видатних українських науковців п.п.Х1Хст
- Назвіть не менше 5 представників українського живопису п.п.Х1Хст
- Пригадайте українських театральних діячів п.п.Х1Хст
- Розкрийте мету та ідею будь-якого твору мистецтва п.п.Х1Хст
Розв»язання
кросворду. Якщо правильно
розгадати кросворд, то в центрі його прочитаємо назву збірки творів
Т.Г.Шевченка («Кобзар»). Всі відповіді записуються за годинниковою стрілкою:
- Цей університет було відкрито в Україні у 1805році (Харківський)
- Відомий український математик, автор підручника «Курс математики» (Осиповський)
- Архітектор, автор Сокиринського палацу поміщика Галагана. (Дубровський)
- Повість Є.Гребінки «Ніжинський полковник Іван ....................» (Золотаренко)
- Картина Т.Г.Шевченка («Автопортрет»)
- Відомий український кобзар-лірник (Крюковський)
111. Оцінювання та перевірка знань
1. Укажіть назву архітектурного стилю, що набув поширення в Україні в кінці
18-на початку 19 століття, назвіть його ознаки.
«,,,,,,,,,,,,,,,,, значною мірою
відповідав ментальності українців, оскільки органічно поєднував відчуття
святковості, динамічності, яскравої багатобарвності світу з ліричною,
поетичною, філософською сентиментальністю. До того ж українці, як і всі народи,
що тією чи іншою мірою мали контакти зі сходом, у сфері мистецтва тяжіли до
пишності, емоційності, декоративності...» ( бароко; спокійні форми,
помірність у декорі, врівноваженість)
2. Позначте твори, які належать перу Т.Г.Шевченка:
- «Сватання на Гончарівці»
- «Назар Стодоля»
- «Наталка Полтавка»
- «Гайдамаки»
- «Тарас Бульба»
- «Наймичка»
- «Катерина» ( відповідь: 2.4.6.7)
3.
Позначте діячів мистецтва української
культури п.п.Х1Хстоліття, що належали до живописців:
- Василь Тропінін
- Володимир Боровиковський
- Михайло Вербицький
- Тарас Шевченко
- Михайло Щепкін
- Андрій Меленський
- Іван Сошенко (відповідь: 1.2.4.
1У. Домашнє завдання:
1.Повторити тему «Стан західноукраїнських
земель на початку Х1Хст»
2. Словникова
робота: промисловий переворот, курія, конкуренція, імперія, ресурсна колонія
або сировинна колонія.
Комментариев нет:
Отправить комментарий