суббота, 27 мая 2017 г.

Турнір правознавців



Мета турніру:
·        Популяризувати правові знання
·        Формувати правову культуру серед учнівської молоді
·        Формувати правомірну поведінку для реалізації своїх прав та обов»язків
·        За допомогою пізнавально- навчальних ігор викликати інтерес до уроків правознавства

Обладнання: малюнок богині правосуддя – Феміди; вислів на дошці –
«DURA LEX, SED LEX» – « Закон суворий, але це закон»; ігровий майданчик; сигнальні картки «так» та «ні»; картки з юридичними ситуаціями.

Учасники гри: учні 9-11 класів

ХІД  ЗАХОДУ:

Учитель: Добрий вечір, шановні друзі, гості нашого свята! Ми раді вас всіх вітати у нашій залі. Сьогодні на нас чекає захоплююча гра – турнір юних правознавців. Дозвольте представити вам членів журі і запросити на сцену учасників турніру

1 ТУР. ГРА  «ВІРЮ – НЕ  ВІРЮ»

Умови гри – за кожну правильну відповідь – 1 бал.

Я зачитую визначення і поняття, а учні визначають, чи правильні вони і висловлюють свою думку – «так» чи «ні». Той, хто набере більшу кількість балів, виграє, а той, хто набере найменше – вибуває з гри.

1.     Універсальна форма організації суспільства, за допомогою якої реалізуються життєво важливі інтереси великих соціальних груп – це держава. (Так)
2.     Загальноприйнята назва вищого законодавчого органу країни – це Кабінет Міністрів. (Ні)
3.     Державна влада поділяється на такі гілки: президентська, парламентська, змішана. (Ні)
4.     До основних форм держави входять: форма правління, форма державного устрою, політичний режим. (Так)
5.     Уряд, міністерства, відомства становлять виконавчу гілку влади.(Так)
6.     Система норм поведінки людей, що прийняті як загальнообов»язкові більшістю населення та підтримуються завдяки громадській думці та громадському осуду за її порушення, називається право. (Ні)
7.     можливість людини мати юридичні права та обов»язки є правоздатністю.(Так)
8.     Право, яке регулює галузь індивідуальної ініціативи особи в усіх галузях громадського життя, називається публічне право. (Ні)
9.     Нормативно-правовий акт вищого представницького органу, який регулює найбільш важливі суспільні відносини, що приймається з дотриманням особливої процедури та має вищу юридичну силу – це право. (Ні)
10. Передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння, що посягає на суспільний лад України, власність, особу, права і свободи громадян, називається злочин. (Так)
11. Особа, яка не належить до громадянства жодної країни, називається біпатрид; особа, що одночасно має громадянство двох країн, називається апатрид (Ні)
12. Загальна декларація прав людини була прийняти Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948року (Так)
13. Припинення працівниками роботи з вимогою вирішити певні соціально-економічні питання називається страйк.(Так)
14. Основними нормативно-правовими актами, що регулюють освітню сферу в Україні, є Закон України «Про освіту» (Так)
15. В Україні існує єдина форма власності – загальнодержавна.(Ні)

11  ТУР.  ГРА  «ЮРИДИЧНІ   АНАГРАМИ»

Умови: за кожну правильну відповідь – 2 бали. Учні повинні розшифрувати анаграми. Той, хто отримає найменшу кількість балів, вибуває з гри. Час засікається.

·        ТАРЛЕНПАМ
·        ДИПЕТРЕНЗ
·        ТАРИПАД
·        АВДЕЖРА
·        ВОРПА
·        АРЕСКПЛУІБ
·        ВГОРАМДНСЯТО
·        БАТІПРИД
·        КАОНЗ
·        ЯПРУІЕЗЦМП








111 ТУР.  ГРА  «ХРЕСТИКИ – НОЛИКИ»

Умови: за кожну вірну відповідь – 2 бали. Юристи-професіонали повинні мати різнобічні знання, в тому числі знати цифрові дані. Учитель зачитує визначення, а учні на таблиці знаходять відповідні цифри. Той, хто отримає найменшу кількість балів, вибуває з гри.

1
18
15
14
5
6
18
18
450

1.     Мінімальний вік членів дитячої організації – 6 років.
2.     Мінімальний вік  членів молодіжної організації – 14р.
3.     Дієздатність фізичної особи повною мірою виникає по досягненні 18р.
4.     Мінімальний вік засновника молодіжних та дитячих організацій – 15р.
5.     Мінімальний вік призову до Збройних сил України – 18р.
6.     Мінімальний вік засновників та членів партії – 18р.
7.     строк проживання іноземця на території України, необхідний для отримання громадянства – 5 р.
8.     Кількість депутатів ВРУ – 450.
9.     Номер статті Загальної декларації прав людини, в якій стверджується, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах – 1.

  ТУР.  ГРА  «ЮРИДИЧНІ  СИТУАЦІЇ»

Умова: за кожну правильну відповідь 5 балів, а за доповнення відповіді – від 1 до 3 балів.

1.     Дідусь, який вночі почув гуркіт у двері, намагався переконати непроханих гостей піти. Потім він взяв рушницю і, коли двері було вибито, вистрілив у нападника. Уранці, коли прийшли люди, виявилося, що біля дверей лежить тіло 17-річного юнака, вбитого дідусем пострілом рушниці.
Відповідь: це була необхідна оборона

2.     В автобуса, переповненого  людьми, відмовили гальма. Водій спрямував машину, що втратила управління, на кіоск і розтрощив його. Пасажири отримали легкі тілесні ушкодження.
Відповідь: приклад крайньої необхідності

3.     20 серпня 2001 року громадянин К. потай намагався вивезти  певний товар на суму 200грн, що за чинним законом вважалося  злочином. 5 вересня 2001р набув чинності новий Кримінальний кодекс України, який не передбачає кримінальної відповідальності за такі дії.
Відповідь: громадянина не буде притягнуто до кримінальної відповідальності, тому що закон у випадку пом»якшення або скасування відповідальності особи має зворотну силу.

4.     У родині Марії С. Та Андрія В. Народився син. Обидва вони громадяни України, син народився в Москві, де вони гостювали в родичів. Батьків цікавить, чи отримає їх дитина громадянство України, адже народилася вона за межами нашої держави.
Відповідь: дитина є громадянином України згідно ст.7 Закону України «Про громадянство», тому що обоє батьків є громадянами України.

5.     До дверей лікарні підкинуто новонародженого. Незважаючи на зусилля співробітників лікарні і працівників міліції, встановити батьків дитини не вдалося. Головний лікар звернувся до юридичної консультації з питанням, як визначити громадянство дитини в цьому випадку, адже батьки невідомі.
Відповідь: дитина є громадянином України.

6.     Косівська міська рада прийняла рішення про запровадження обмежень на пересування громадян вздовж річки на час надзвичайного стану, викликаного загрозою повені.
Відповідь: рішення відповідає правовим нормам, тому що тимчасове обмеження прав можливе в умовах надзвичайного стану, до того ж воно пов»язвне із забезпеченням безпеки життя самих громадян.

7.     Громадянин К. вимагає  скасування заборони на користування автомобілем, який він самотужки побудував. Заборона накладена ДАІ у зв»язку з негативним висновком експертизи щодо безпеки цієї саморобки.
Відповідь: вимога законна, адже користування саморобним автомобілем може загрожувати безпеці, правам інших людей. Користування правами не може здійснюватися на шкоду іншим людям.


У. ПІДБИТТЯ  ПІДСУМКІВ  ЗМАГАНЬ. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ДИПЛОМОМ
«ЮНИЙ ЗНАВЕЦЬ ПРАВОЗНАВСТВА»

Комментариев нет:

Отправить комментарий